Jak w prawidłowy sposób wieszać obrazy na ścianę?

Bez wątpienia obrazy na ścianę potrafią odmienić całe wnętrze danego pomieszczenia oraz nadać mu charakter. Ponadto obrazy dużo mówią o właścicielach mieszkania i kształtują wnętrze całego domu. Jeżeli chcesz poszerzyć pomieszczenie za pomocą obrazu wybieraj ramy poziome i zawieszanie w linii poziomej, z kolei smukłe i wysokie obrazy dodadzą pomieszczeniu dodatkowych centymetrów. Poniżej przedstawiamy przykłady aranżacji obrazów na ścianie oraz zasady ich wieszania.

Obrazy na ścianie – zasady wieszania

Odpowiednia wysokość nad podłogą, na której obraz powinien wisieć wynosi od 150 do 160 centymetrów. Dzięki takiej wysokości nasz wzrok będzie w stanie dostrzec wszelkie szczegóły obrazu. Zapamiętaj, że obraz najlepiej się prezentuje jeżeli jest powieszony na środku ściany, ponadto powinien być węższy niż mebel nad którym wisi. Optymalna odległość pomiędzy meblem, a obrazem powinna wynosić około 25 centymetrów. Nie ogranicza to funkcji mebla, chociażby funkcjonalności szuflady.

obrazy na ścianę

Jeżeli chcesz zawiesić kilka obrazów, których wielkość się od siebie różni, na jednej ścianie musisz znać te zasady! Po pierwsze powieś wszystkie obrazy w jednej linii oraz wymieszaj je od względem wielkości. Druga zasada – powieś je w okolicach drzwi i wyrównaj ram do górnej krawędzi framugi drzwi. Jeżeli natomiast obrazy na ścianie mają tworzyć galerię, najlepiej będzie jeżeli będą one w ilości parzystej, a ty ustawisz je symetrycznie na całej ścianie. Najlepiej też będzie jak wyznaczysz sobie granicę, której będziesz się trzymać przy wieszaniu obrazów. Nie bój się mieszać ram – drewniana, lustrzana czy metalowa, to połączenie będzie wyglądać spektakularnie i nowocześnie. Takie połączenie da Ci wygląd niczym z galerii sztuki.

Trik, który warto znać

Jeszcze przed wieszaniem obrazów na ścianie przygotuj sobie papier pakowy i wytnij z niego wymiary, które są dokładnie takich samym wymiarów co obrazy, które chcesz zawiesić na ścianie. Zrób z nich ładną kompozycję na ścianie, przyklej za pomocą taśmy malarskiej i wbij w przygotowane szablony gwoździe. Zdejmij szablony i powieś prawdziwe obrazy na ścianę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *