Jak wybrać fotel do salonu?

Fotel to mebel, który powinien cechować się estetyką i komfortem użytkowania. Stanowi nieocenioną pomoc podczas wymarzonych chwil relaksu po każdym ciężkim dniu. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze funkcjonalnego fotela.

Odpowiednie wymiary

Komfort użytkowania fotelu zależy w dużej mierze od ergonomii jego projektu. Istnieje kilka istotnych zasad, których przestrzeganie pozwoli na zakup wygodnego siedziska. Ergonomiczny fotel cechuje się:

  • odpowiednio wysokim oparciem, którego długość powinna wynosić co najmniej 70 centymetrów.
  • stosowną głębokości i szerokością, które powinny wynosić minimum 40 centymetrów. W tym wypadku większe parametry przekładają się na wyższy komfort użytkowania.
  • materiałem siedziska, który powinien umożliwiać zagłębianie się w fotelu.
  • niskimi nóżkami, pozwalającymi na łatwe ułożenie się w fotelu, bez względu na gabaryty użytkownika.
  • wygodnymi podłokietnikami, które sprawiają, że część pracy kręgosłupa jest wykonywana przez przedramiona.
fotel obok lampy

Estetyka

Istotną kwestią podczas wyboru foteli do salonu jest ich stylistyka. Powinna być dopasowana do posiadanej sofy oraz do zastosowanej aranżacji wnętrz. Częstym wyborem jest tzw. fotel uszak. Tego rodzaju mebel wypoczynkowy umożliwia błogie chwile relaksu podczas czytania książki bądź oglądania ciekawego filmu. Sprawdzi się w klasycznych aranżacjach w towarzystwie biblioteczki, barku lub tradycyjnego stolika kawowego. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji warto postawić na fotele w stylu skandynawskim. Tego typu meble cechują się eleganckimi, a zarazem prostymi kształtami. Wybór tapicerek do takich foteli jest niezwykle szeroki, a wśród każdy znajdzie taką, która odpowiada jego indywidualnym preferencją. Innym rozwiązanie są tzw. fotele designerskie, które sprawdzą się miejscach zamieszkanych przez osoby o artystycznych duszach. Występują w różnych rozmiarach i kształtach. Co ważne, można je zestawić zarówno z tradycyjnymi, jak i klasycznymi meblami, dzięki czemu pozwalają na dużą swobodę w aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *