Jak wybrać idealne lustro?

Lustro, poza oczywistą funkcją, może stanowić bardzo ciekawą ozdobę w łazience, przedpokoju, czy w sypialni. Warto dobrać takie rozwiązanie, które spełni nasze wymogi i zostanie dobrane do wystroju wnętrza. Jak wybrać lustro? Czym się kierować podczas zakupu? Jakie są najbardziej znane rodzaje luster?

Znane rodzaje luster

Z pewnością podczas zakupu lustra będziemy zaskoczeni tym, jak wiele opcji jest dostępnych w sklepach z lustrami np. sfmeble.pl. Różnice wynikają z rozmiarów i kształtów, przy czym dobrać można lustra do konkretnych zastosowań i pomieszczeń. Przykładem są tutaj lustra do przedpokoju, dekoracyjne, łazienkowe, czy lustra przeznaczone do salonu. Plusem jest skorzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak powiększenie lub podświetlenie. Szeroki wybór luster na rynku sprawia, że każdy z nas  znajdzie to, czego potrzebuje. 

Lustro w przedpokoju 

Jednym z najważniejszych elementów wystroju każdego domu jest lustro w przedpokoju. Dzięki temu można w dowolnym momencie przejrzeć się przed wyjściem z domu i upewnić się, że  dobrze wyglądamy. Lustro powieszone w tym miejscu powinno być dosyć duże, tak aby można  zobaczyć całą sylwetkę. Bardzo dobrze sprawdzają się prostokątne modele. Nie zapominajmy o tym, że dekoracyjne lustro nie może być narażone na uderzenie klamką. Ciekawy efekt uzyskamy wtedy, gdy dobierzemy lustro bez ramy. Alternatywą dla dużego lustra jest połączenie kilku mniejszych. 

Lustro w łazience

Okazuje się, że w każdej łazience musi znajdować się lustro. Specjaliści od aranżacji wnętrz wskazują, że w tym miejscu lustro powinno być dosyć szerokie, co ułatwi codzienną higienę z łazience. Wieszając lustro nad umywalką, nie należy zapominać o dobraniu oświetlenia – ciekawą opcją jest lustro z już dobranym podświetleniem. Takie lustro jest nieco droższe, jednak jest to zakup na wiele lat. Dobierzmy model dostosowany do łazienki, który z pewnością spełni nasze oczekiwania. W tym przypadku mamy sporo opcji do wyboru – od luster okrągłych, po kwadratowe, czy prostokątne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *