Jak wybrać najlepsze krzesło do biurka?

Biurko to niezwykle uniwersalny mebel, który często można spotkać w domowym gabinecie lub dziecięcym pokoju. Doskonale nadaje się zarówno do pracy przy komputerze, jak i odrabiania lekcji. Jednak każde biurko potrzebuje towarzystwa odpowiedniego krzesła, które zapewni komfort jego użytkownikowi, a przy tym będzie dopasowane do wystroju wnętrza. O czym warto zatem pamiętać wybierając krzesło do siedzenia przy biurku?

Ergonomiczne krzesło do biurka, czyli jakie?

Funkcjonalne krzesło do biurka przede wszystkim powinno być ergonomiczne. O ergonomii sporo się mówi, jednak nie każdy wie, czym ona tak właściwie jest. Najprościej rzecz ujmując, ergonomiczny mebel jest dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika. Dobrej jakości krzesło biurowe powinno dbać o prawidłową postawę ciała podczas siedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane krzesło posiada możliwość regulacji wysokości siedziska oraz oparcia. Dlaczego te dwa czynniki są kluczowe? Aby uniknąć bólu kręgosłupa, a nawet wad postawy, siedząc przy biurku należy zapewnić sobie podparcie dla całych pleców, a nie tylko ich części. Z kolei regulacja siedziska umożliwia właściwe ułożenie nóg w czasie siedzenia – powinny stykać się z podłogą pod kątem 90 stopni. Nie bez znaczenia jest też obecność podłokietników, najlepiej z opcją regulacji. Ten niepozorny element krzesła zapewni wsparcie dla rąk niezależnie od pozycji siedzenia.

Cechy krzeseł biurowych wpływające na funkcjonalność

krzesło do biurka

Podczas wyboru krzesła do biurka warto zwrócić uwagę także na dodatkowe elementy, które podwyższają jego funkcjonalność. Jednym z nich są otwory wentylacyjne. Jeśli mowa o krzesłach tapicerowanych skórą lub tkaninami naturalnymi, taka wentylacja nie jest potrzebna. Jednak w wypadku krzeseł z tworzyw sztucznych perforacja siedziska i oparcia znacznie zwiększa komfort i higienę pracy, a przy tym przedłuża żywotność mebla.

W wielu wypadkach sprawdzają się krzesła obrotowe na kółkach. Takie rozwiązanie ułatwia przemieszczanie się po pokoju i może znacznie usprawnić pracę. Oczywiście kółka powinny być stabilne i trwałe, a przy tym wykonane z materiałów, które nie uszkodzą podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.